Konkurs – Friendzone

16 sierpnia 2017

Do wygrania jeden egzemplarz książki „Friendzone

Świetny debiut nastoletniej autorki! Tatum i Griffin przyjaźnili się prawie od kołyski. Byli dla siebie jak brat i siostra. Tak zawsze było i tak już miało pozostać. Jeden taniec na balu maskowym zmienił wszystko.

Zadanie konkursowe: W komentarzach piszcie, jak uważacie, ważniejsza jest miłość czy przyjaźń a może jeszcze inaczej? Swoją odpowiedź uzasadnijcie krótko.

Wybierzemy zgłoszenie, które spodoba nam się najbardziej. Na zgłoszenia czekamy do 13.09.2017 23:59

Regulamin znajdziemy tutaj.

 

14 komentarzy

 • Kate 16 sierpnia 2017jako14:07

  Miłość powinna opierać się na przyjaźni.Oba uczucia są jednakowo niezbędne:)

 • Katarzyna 16 sierpnia 2017jako14:21

  Uważam że zarówno miłośc jak i przyjaźń oparte sa na lojalności a więc szczerości, zaufaniu i szacunku z obu stron 🙂 Bez zaufania nie można liczyc na trwały związek przyjacielski czy partnerski gdzie w gre wchodzi miłość i trwały przyszły związek.

 • anita 16 sierpnia 2017jako15:26

  Bez przyjaźni nie ma miłości, miłość musi być oparta na zaufaniu, poczuciu bezpieczeństwa, czyli na przyjaźni….Nie wystarczy się kochać- trzeba się jeszcze lubić <3 przyjaźń bez miłości może istnieć, powinna wręcz, ale w obecnych czasach trudno o prawdziwych przyjaciół…. Oba uczucia są nam w życiu potrzebne…

 • Patrycja S. 18 sierpnia 2017jako16:54

  TYLKO GŁUPI WYBIERZE PRZYJAŹŃ ZAMIAST MIŁOŚCI.
  Mając miłość, bez przyjaźni żyje się świetnie. Bo partner jest także najlepszym przyjacielem. Ale żyjąc bez miłości mimo posiadania przyjaciół i tak poszukuje się tej pełni jaką jest miłość. Ludzie, których uważa się za przyjaciół i tak odejdą i tak nie będzie ich zawsze wtedy, kiedy będziecie tego potrzebować. Przyjaźń nie zastąpi miłości. Miłość to sedno naszego istnienia

 • Kasia 20 sierpnia 2017jako20:23

  Ważniejsza jest Miłość, ale zbudowana i oparta jest na przyjaźni. Miłość ma wiele barw i odmian, przechodzi przez różne etapy. Miłość partnerska ma różne barwy, w zależności od tego w jakim okresie znajomości się pojawia. Początkowo jest różowo (patrzymy przez różowe okulary) i zielono (nic nie wiemy o naszym partnerze, ale czujemy do niego mięte). Następnie wkraczamy na czerwony dywan i rozpala się w nas pomarańczowy płomień ognia. Później przybiera barwy biało-czarne (podobnie jak stroje małżonków- Panna Młoda i Pan Młody). Kiedy zdarzają się ciche dni, wtedy jest chłodniej i miłość ma kolor niebieski. Kiedy natomiast czujemy się bezpieczni i kochani, jest nam ciepło, miłość ma kolor Słońca – żółty.
  Miłość rodziców do dzieci również ma kolor żółty, będący symbolem ciepła rodzinnego i opieki. Miłość np. do zwierząt ma kolor zielony – nadziei, na to, że przyjaciele-zwierzęta będą z nami na zawsze i możemy na nich liczyć.

 • Karolina Magdalena 25 sierpnia 2017jako17:13

  Zarówno miłość jak i przyjaźń są wspaniałymi i istotnymi w naszym życiu uczuciami. Według mnie obydwa uczucia są ze sobą ściśle związane. Przyjaźń nie może istnieć bez miłości. Zawsze darzymy naszego przyjaciela miłością, co prawda inną niż życiowego pratnera, ale jednak miłością. A miłość dwojga prtnerów, w której nie ma przyjaźni tak naprawdę nie jest miłością. Zdarza się, że przyjaźń przeradza się w miłość i wydaje mi się, że wtedy powstaje najpiękniejszy i najtrwalszy związek dwojga ludzi.

 • Gosia 28 sierpnia 2017jako14:12

  Znalazłam idealne rozwiązanie!
  Mój wieloletni przyjaciel stał się moją wielką miłością! Nie wiem kiedy i w jaki sposób, ale się w sobie zakochaliśmy przyjaźniąc się od 2007 roku. Teraz jesteśmy na etapie planowania ślubu, który będzie dokładnie za 10 miesięcy 🙂

 • Mirek 3 września 2017jako11:32

  Najważniejsi są ludzie… obojętnie czy łączy ich przyjaźń czy miłość, ważne, aby się wzajemnie szanowali, byli wobec siebie lojalni oraz wiedzieli, że mogą na siebie liczyć. Super kiedy przyjaźń staje się początkiem miłości, pięknie kiedy miłość trwa całe życie. Z jednej strony to przyjaźń często jest fundamentem miłości, z drugiej jednak strony miłość to starsza siostra przyjaźni.

 • Kasia124 10 września 2017jako15:23

  Zdecydowanie najważniejsza jest miłość, ponieważ prawdziwa miłość pomiędzy kobieta a mężczyzna opiera się na wartościach, jakie przypisuje się przyjaźni.

 • Leokadia Świątek 10 września 2017jako19:05

  Jesli i przyjaźń jest prawdziwa i miłość też to trudno powiedzieć to się chyba czuje, ale moim zdaniem tak samo ważne. Życie bez przyjaźni byłoby ponure, a bez miłości nie miałoby sensu. W sumie gdy miłośc zrani, to tylko do przyjaciela lub przyjaciółki można się pójść wypłakać. Jednak chyba bardziej cenię przyjaźń, mimo, że miłość to uczucie nie do opisania, jest takie piękne i wyjątkowe, ale cenię bardziej przyjaźń, przyjaciela, który mnie nigdy nie opuści.

 • Leokadia Świątek 10 września 2017jako19:09

  Jesli i przyjaźń jest prawdziwa i miłość też to trudno powiedzieć to się chyba czuje, ale moim zdaniem tak samo ważne. Życie bez przyjaźni byłoby ponure, a bez miłości nie miałoby sensu. W sumie gdy miłośc zrani, to tylko do przyjaciela lub przyjaciółki można się pójść wypłakać. Jednak chyba bardziej cenię przyjaźń, mimo, że miłość to uczucie nie do opisania, jest takie piękne i wyjątkowe, ale cenię bardziej przyjaźń, przyjaciela, który mnie nigdy nie opuści.

  P.S. Napisałam ten komentarz, bo zrobiłam błąd w e-mailu, ten komentarz jest poprawny.

 • Ivona 11 września 2017jako15:44

  Miłość bez przyjaźni jest tylko pożądaniem albo strachem przed samotnością, ale czy wtedy można ją nazwać prawdziwą miłością?
  Przyjaźń, taka prawdziwa, to coś, co podnosi nas gdy kończy się związek.
  Coś, co sprawia, że miłość, która się rodzi jest na lata.
  Coś, co z chłopaka/dziewczyny, męża/żony czyni partnera, nie tylko kochanka, ale… towarzysza życia.

  • PanTomasz.pl 18 września 2017jako15:20

   Gratulujemy wygranej!

   • Ivona 18 września 2017jako23:34

    Bardzo, bardzo dziękuję! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz dodać zdjęcie (JPEG)