Konkurs – Nigdy Dość Dobra

6 października 2016

7 komentarzy

 • Agnieszka 7 października 2016jako11:23

  Książka Karyl McBride przykuwa uwagę nie tylko okładką od której nie można oderwać wzroku, ale także tytułem, który w pewnym stopniu opisuje każdą kobietę. Dziewczynki już od maleńkości są poddawane presji aby wyglądać i zachowywać się w odpowiedni dla ich płci. Później, w okresie dorastania, nastolatki są bombardowane idealnymi obrazkami ze świata pięknych i bogatych, które sprawiają, że czują się one nigdy dość dobre. Dlaczego powinnam otrzymać tę książkę? Na pewno wyglądałaby przepięknie na mojej półce, ale również podczas jej czytania mogłabym dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy i do wielu mogłabym odnieść się ze swojego własnego doświadczenia.

 • Zaczytana do samego rana 10 października 2016jako11:12

  To właśnie ja powinnam otrzymać tę książkę, bo jej temat dotyka mnie, córkę, osobiście. Każda inspiracja czy wskazówka jest cenna, bo może mieć wartość terapeutyczną i ma szansę coś uzdrowić we mnie. Z drugiej strony, sama jestem matką córki i ta lektura może mi pomóc uświadomić sobie, czy nieświadomie, pomimo samokontroli i wielkich starań, nie popełniam pewnych błędów, które mogą obciążać moje dziecko.

 • Ewa 12 października 2016jako15:37

  Bo dlaczego nie miałabym jej otrzymać, co?

 • Donata Bosak 15 października 2016jako11:56

  Bo chcę bardziej niż inni…. proszę się nie sugerować pozostalymi komentarzami…poza tym mam córkę i muuuusze się dowiedzieć jakich błędów nie popełniać!

 • Anna 19 października 2016jako13:24

  Tytuł dotyczyć może perfekcjonizm,zjawiska tak obecnego w dzisiejszym świecie.Tytuł wzbogaciłabym jeszcze o podtytuły ,,nigdy dość ładna”, ,,nigdy dość sprytna”. Odnosi się do mnie,do mojej siostry,do mojej córki.Może to wina wychowania,spuścizny naszych krytycznych prababek i babek,którym co by się nie zrobiło,to było za mało.Potem przychodzi cierpienie,porównywanie się z innymi ,krytyka własnej osoby i własnego życia,w końcu bulimia i anoreksja.Chcę przeczytać książkę,żeby powiedzieć ,,jestem świetna! i kobiety,które mnie otaczają też.

  Pozdrawiam,

  • PanTomasz.pl 24 października 2016jako11:25

   Gratulujemy wygranej!

 • Dagmara 20 października 2016jako20:52

  Moje relacje z mamą były trudne. Przez wiele lat czułam się gorsza od starszej siostry. Dzięki mojej tendencji do zastanawiania się, analizowania, dociekania, po latach zrozumiałam dlaczego tak było (podobne zachowanie u babci). Jako, że jestem początkującym psychologiem, tematyka zawarta w książce interesuje mnie podwójnie. Sięgam po każdą pozycję, która może coś wnieść do mojego życia, która da mi do myślenia, może zmieni moje podejście. Myślę, że „Nigdy dość dobra” będzie taką lekturą. Jestem otwarta na wszelkie zmiany, m.in. sposobu myślenia o problemie. Zauważam swoje błędy i pracuję nad nimi. Chciałabym mieć obok siebie jeszcze jeden powód do zmiany na lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz dodać zdjęcie (JPEG)